Tanklates müüdaval biolisandiga kütuse kasutamisel tuleb arvesse võtta, et etanooli tõttu võib masina kütusesüsteemi sattuda vett, sest etanool seob endaga õhus olevat niiskust. Lisaks on oht, et etanool lahustab kummidetaile, ka karburaatori membraane, kütusevoolikuid jms, mis lõpuks kaotavad oma elastsuse või pragunevad. Mitteelastne kütuse või mõõtemembraan karburaatoris põhjustab „vaeset“ kütusesegu – mis omakorda võib põhjustada ülepöördeid ja mootori kokkujooksu. 2-taktilistes mootoritest võib etanooli-vee segu maha pesta õlikihi mootori ja silindri sisepindadel, mille lõpptulemuseks võib olla kokkujooks.
Et oma tehnikat hoida, tuleks tutvuda vastava toote kasutusjuhendiga, kus enamasti on kirjas, millise madalaima oktaanarvuga bensiini on seadmes lubatud kasutada. Kui see võimalus puudub, siis on kindlasti abiks aiatehnikaga tegelev ettevõte. Kasuks tuleb ka teadmine, et biokütus säilib maksimaalselt 2-4 nädalat ehk tuleb kütust valmis teha piisavas koguses. Kui toode pikemaks ajaks seisma jääb (nt talvine periood), siis tuleb kindlasti lasta masinal kütusest tühjaks töötada. Soovitatav on kasutada 98 kütust, sest praegu on see tankladest müüdavatest kütustest „puhtaim“.
Alternatiiv tanklakütusele on Aspen alküülaatbensiin. See hoiab mootori puhtana ning aitab parandada mootori jõudlust, tagades tehnika pikema eluea. Aspen alkülaatbensiin garanteerib toote kvaliteedi säilimise 3-5 aastat.